6 powodów, dla których warto założyć własną firmę

Własna firma6 powodów, dla których warto założyć własną firmę.

Czasami chcemy zrobić krok w swoim życiu. Niektórzy go robią, ale są też i tacy, którzy na chęciach poprzestają. Zatrzymuje ich niepewność, strach przed tym, że im się nie uda albo strach przed wypłynięciem na szerokie wody. Wiele przedsiębiorców mierzyło się z takim problem przy zakładaniu firmy. Prezentujemy wam 6 powodów, dla których warto założyć własną firmę.

1. To ty jesteś szefem

To ty jesteś szefem. Ty tu rządzisz! Sam sobie wyznaczasz obowiązki, godziny pracy, przerwy i urlop. Koniec z obawą o utratę pracy. Wredny menadżer albo kierownik bywa naprawdę męczący. Gorzej, gdy jest od ciebie o wiele młodszy.

2. To ty wybierasz kierunek

Kochasz swoją pracę wtedy, gdy sprawia ci przyjemność. Jeśli kochasz kwiaty albo zwierzęta, to dlaczego wciąż tkwisz za biurkiem albo wykonujesz zadania, których nikt w pracy nie chciał wziąć? Weź stery w ręce i płyń tam, gdzie zaczniesz się cieszyć.

3. Pieniądze

Kto ich nie lubi? Wyobraź sobie, że dzięki twojemu pomysłowi firma zwiększyła swoje zyski dwukrotnie. W nagrodę dostajesz premię albo podwyżkę. Premia albo podwyżka!? To przede wszystkim twoja zasługa. Załóż własną firmę, a wtedy to do ciebie popłyną te pieniądze.

4. Bezpieczeństwo finansowe

Kto nie marzy o bezpieczeństwie finansowym? To dzięki niemu możesz spokojnie założyć rodzinę i zasypiać bez zmartwień. Jako szef, to ty wybierasz cele, kontrahentów i dywersyfikujesz ryzyko. Jak myślisz, kto ma większe bezpieczeństwo finansowe? Ten, który decyduje o klientach, czy ten, który czeka na wypłatę z jednego źródła?

5. Rozwijasz się

Będąc zwykłym pracownikiem, masz zakres obowiązków, które wykonujesz. Poza nimi nie masz nic. Jako szef musisz mieć kompleksową wiedzę na temat prowadzenia przedsiębiorstwa, rynku, na którym działa twoja firma i przede wszystkim na temat jej działalności. Niekoniecznie kompleksowo, ale chociaż ogólnikowo.

6. Satysfakcja

Minęło 30 lat, odkąd założyłeś swoją firmę. Teraz zarządza nią twoje dziecko, a ty siedzisz w domu, czerpiąc procent z obrotów firmy. Spocząłeś na wygodnej kanapie, a w prawej dłoni trzymasz zdjęcie z otwarcia swojej firmy. Byłeś z nią od początku. To ty ją stworzyłeś. Czy to nie jest piękne?

A więc, czy warto założyć własną firmę?. Jako szef sam wybierasz kierunek, w którym podąży twoja firma. W dodatku wciąż się rozwijasz. Bezpieczeństwo finansowe pozwoli ci na spokojny sen i radosną zabawę z dziećmi. Najlepsza jest jednak satysfakcja z założenia własnej firmy. Zakręci się łezka w oku, gdy po latach spojrzysz za siebie i przypomnisz sobie ten pierwszy dzień we własnej firmie.